Ние нудиме

Сончева литиумска батерија за складирање А+ степен и решение за зелениот свет.
  • about_us1

За нас

Основана во 2003 година, YouthPOWER сега стана еден од водечките добавувачи на соларни литиумски батерии во светот.Со широк спектар на решенија за складирање енергија, тој опфаќа серија решенија за литиумски батерии од 12V, 24V, 48V и повисок напон.

YouthPOWER се занимава со технологија и производство на батерии речиси 20 години, со богато искуство во производството и силна способност за истражување и развој на нови производи.Преку многу години напорна работа и промоција на пазарот, создадовме сопствен бренд „YouthPOWER“ во 2019 година. Со речиси 20-годишно искуство во индустријата за батерии, имаме можност да ви ги обезбедиме и производите што ви се потребни и најсоодветните производи што ги сакате.Секогаш сме подготвени да ги снабдуваме првокласните производи и да ги задоволиме различните потреби на клиентите.

  • контакт